Naujienos ir įvykiai

Grįžti į įvykių sąrašą
2012-05-14

„AGROBALT 2012“

Tarptautinėje specializuotoje žemės ūkio ir maisto pramonės parodoje „AgroBalt 2012“, kuri įvyko 2012 m. gegužės 10-12 d. "Žalgirio" arenoje, Kaune, Karaliaus Mindaugo pr. 50.  Lietuvos bitininkų sąjunga pristatė išskirtinės kokybės medų ir kitus bičių produktus, kurių kokybė nacionaliniu lygiu pripažinta pagal Išskirtinės kokybės žemės ūkio ir maisto produktų pripažinimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2007 m. lapkričio 29 d. įsakymu Nr. 3D-524. Produktai žymimi specialiu ženklu su įrašu KOKYBĖ.Taip pat buvo pristatytas ES lygiu pagal Tarybos reglamentą (EB) Nr. 510/2006 dėl žemės ūkio produktų ir maisto produktų geografinių nuorodų ir kilmės vietos nuorodų apsaugos pripažintas ir turintis saugomą geografinę nuorodą Seinų/Lazdijų krašto medus. Jis žymimas specialiu ženklu su įrašu SAUGOMA KILMĖS VIETOS NUORODA.


Lietuvos bitininkų sąjungos stendo tarptautinėje žemės ūkio ir maisto pramonės parodoje „AgroBalt 2012“ dalyvių sąrašas:
1. Lietuvos bitininkų sąjungos prezidentas prof. habil. dr. Algirdas Skirkevičius. Supažindino Lietuvos bitininkų sąjungos stendo lankytojus su Lietuvos bitininkų sąjungos iniciatyva sukurti Lietuvos bitininkams galimybes dalyvauti Lietuvos žemės ūkio ministerijos rengiamoje Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemonėje „Dalyvavimas maisto kokybės schemose“ „Išskirtinės kokybės produktų gamintojams“ ir padarytais darbais. Papasakojo apie tokių produktų naudą jų vartotojui ir bitininkystės raidai Lietuvoje.
2. Lazdijų bitininkų draugijos pirmininkas Juozas Petrauskas. Pristatė Seinų/Lazdijų krašto medų su Saugoma kilmės vietos nuoroda (SKVN).
3. Mažeikių bitininkų draugijos pirmininkė Birutė Budreckienė. Pristatė sertifikuotus išskirtinės kokybės produktus - medų, bičių duoną, žiedadulkes, bičių pikį.
4. Kupiškio bitininkų draugijos narys Edikas Puipas. Pristatė sertifikuotus išskirtinės kokybės produktus - medų, kreminį medų.
5. Kupiškio bitininkų draugijos narė Rita Dražbienė. Pristatė sertifikuotą išskirtinės kokybės medų.
6. Kauno bitininkų draugijos narė Virginija Butvilienė. Pristatė sertifikuotą išskirtinės kokybės medų.
 

Lietuvos bitininkų sąjungos stendas buvo gausiai lankomas. Lankytojai galėjo ne tik pamatyti, kaip atrodo pateikti išskirtinės kokybės bičių produktai, bet ir jų paskanauti bei nusipirkti. Didelį susidomėjimą sukėlė Lietuvos bitininkų sąjungos išleisti informaciniai leidiniai apie Iškirtinės kokybės medų ir kitus bičių produktus. Stendą aplankė Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius ir įvairių pasaulio valstybių delegacijos.
 

Lietuvos bitininkų sąjungos stendas užėmė 50 m2. Buvo puikiai apipavidalintas ir informatyvus. Vaizdai iš Lietuvos bitininkų sąjungos stendo tarptautinėje žemės ūkio ir maisto pramonės parodoje „AgroBalt 2012“.